w gminie Łęka Opatowska

Dzierżawa gruntów Łęka Opatowska

Powiat kępiński, województwo wielkopolskie.

wydzierżaw działkę pod farmę fotowoltaiczną i zarabiaj

Przedstawimy Ci warunki dzierżawy gruntu pod elektrownię słoneczną w gminie Łęka Opatowska, lub w powiecie kępińskim i okolicach.
Sprawdź jakie warunki powinna spełnić działka pod dzierżawę na farmę słoneczną.

Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł rocznie z 1 hektara na wynajmie!

Dzierżawa ziemi na korzystnych warunkach.

Aktualnie poszukujemy gruntów na łączną powierzchnię ponad 500 ha.

Formularz dzierżawy gruntu

Wypełnij formularz i dowiedz się ile możesz zarabiać.

Dodatkowe dane kontaktowe (opcjonalnie)
Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mają charakter orientacyjny. Produkowana moc i oszczędności, zależą od pogody, sprawności urządzeń i ich odpowiedniego wykorzystania.
Za mała powierzchnia działki

Czy dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną w gminie Łęka Opatowska się opłaca?

W całej Polsce istnieją dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze słońca jednak różnią się od położenia geograficznego. Jak pokazują mapy średniego nasłonecznienia województwo wielkopolskie ma wysokie zasoby słoneczne, średnio pada rocznie 1087 kWh/m2. Czy farma fotowoltaiczna w gminie Łęka Opatowska się opłaca?

Pogoda w gminie Łęka Opatowska
9 sierpnia 2022 r.
pochmurnie
14°
odczuwalna 14 °C
zachmurzenie 12 %
wiatr 8 km/h
wilgotność 70 %
ciśnienie 1025 hPa

Na wydajność elektrowni słonecznej ma wpływ szereg czynników:

  • Warunki słoneczne

  • Nachylenie paneli fotowoltaicznych

  • Kierunek ułożenia paneli względem południa

  • Temperatura

  • Zacienienia

  • Zabrudzenia

 

Doskonałe warunki słoneczne w gminie Łęka Opatowska!

W gminie Łęka Opatowska na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada 1113 kWh rocznie, prze co Łęka Opatowska ma doskonałe nasłonecznienie. Panele fotowoltaiczne zazwyczaj dodatkowo są nachylone tak, aby ich powierzchnia była jak najbardziej prostopadła względem padania promieni słonecznych, co daje najwyższą wydajność.

Słońce będzie górowało dziś nad horyzontem przez 14 godzin i 55 minut

do wschodu słońca w gminie Łęka Opatowska pozostało 47 minut
Położenie słońca
Dom na horyzoncie
20.20
zachód słońca
12.53
południe słoneczne
05.25
wschód słońca

Kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych

Optymalne nachylenie paneli fotowoltaicznych dla farmy słonecznej w gminie Łęka Opatowska to około 37 - 40 stopni. Instalacje fotowoltaiczne o niższym nachyleniu mają większą sprawność latem bo słońce jest wyżej na horyzoncie, zimą zaś lepszą sprawność można uzyskać na farmie słonecznej o wyższym nachyleniu.

Kąt padania promieni słonecznych w gminie Łęka Opatowska

Kąt padania promieni słonecznycha
22 grudnia max 15,3°
21 marca i 23 września max 38,8°
22 czerwca max 62,3°
9 sierpnia (dziś) max 54,4°

Kierunek ułożenia paneli fotowoltaicznych względem południa

Panele fotowoltaiczne ustawione pod kątem na południe są najlepszym rozwiązaniem i tu wydajność farmy fotowoltaicznej będzie najwyższa. Farmy skierowane bardziej na wschód i zachód będą miały trochę mniejszą sprawność, ale i na nich farma fotowoltaiczna nie jest wykluczona jednak musi być większa aby generowała tę samą moc.

Temperatura

Temperatura pracy paneli fotowoltaicznych jest odwrotnie proporcjonalna do sprawności jaką uzyskują. Wysoka temperatura obniża sprawność produkcji energii elektrycznej przez ogniwa fotowoltaiczne. Najlepsze osiągi będą miały instalacje w chłodnych miejscach o wysokim nasłonecznieniu.

Zacienienia

Decydując się na założenie elektrowni słonecznej należy wybrać takie miejsce aby zacienienia w ciągu doby i całego roku były jak najmniejsze, a najlepiej aby ich nie było wcale. Może się zdarzyć, że na farmę fotowoltaiczną pojawia się cień bliskiego obiektu i przechodzi on przez całą dobę, zwykła instalacja wtedy nie może pracować na pełnej wydajności. Instalacja przy takich warunkach jednak nie jest wykluczona.

Zabrudzenia

Panele fotowoltaiczne z czasem ulegają zabrudzeniom spowodowanym kurzem, spalinami, pyleniem roślin, a także ptasimi odchodami. Dlatego aby uzyskać najlepszą sprawność zalecane jest czyszczenie instalacji raz w roku, a gdy warunki są szczególnie niesprzyjające częściej.

 

Ostatecznie elektrownia słoneczna w gminie Łęka Opatowska może być opłacalna, efektywność instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest bardzo wysoka, województwo wielkopolskie ma dobre zasoby słoneczne, nasłonecznienie w naszym regionie jest na wysokim poziomie. Podobne warunki będą również w gminach: Baranów, Bralin, Kępno, Perzów, Rychtal, Trzcinica

Moc farmy słonecznej oraz jej ostateczny koszt z montażem można oszacować przez powyższy formularz farmy fotowoltaicznej w gminie Łęka Opatowska. Kalkulator po wpisaniu aktualnego zużycia oszacuje przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej tak, aby bilansowała koszty magazynowania energii przez zakład energetyczny.