Dzierżawa gruntów Wilczęta

Powiat braniewski, województwo warmińsko-mazurskie.

Wydzierżaw działkę pod farmę fotowoltaiczną i zarabiaj.

Przedstawimy Ci warunki dzierżawy ziemi pod fotowoltaikę w gminie Wilczęta, lub w powiecie braniewskim i okolicy.
Sprawdź jakie warunki powinna spełnić działka pod dzierżawę na farmę fotowoltaiczną.

Dzierżawa ziemi na korzystnych warunkach.

Aktualnie poszukujemy gruntów na łączną powierzchnię ponad 500 ha.

Formularz dzierżawy gruntu

Wypełnij formularz i dowiedz się ile możesz zarabiać.

Przybliżony czynsz za dzierżawę nawet
czynsz za dzierżawę będzie waloryzowany corocznie
{{numberFormat(landForm.landArea*15000, 0, '.', ' ')}} zł / pierwszy rok
Chcesz wydzierżawić ten grunt lub dowiedzieć się więcej? Wprowadź swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci indywidualne, szczegółowe warunki dzierżawy. Lub zadzwoń tel. +48 791 055 041
Dodatkowe dane kontaktowe (opcjonalnie)

Ważne informacje:

  • W przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych/przesłanie wyceny, wykorzystywane będą Państwa telekomunikacyjne urządzenia końcowe (np. telefon/komputer) oraz automatyczne systemy wywołujące w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku - Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U.2021.576 z późn. zm.).
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Farmy.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej 15. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji elektronicznej, realizacji działań podjętych na Państwa prośbę, a w przypadku wyrażenia zgody również dla celów przesyłania informacji handlowych. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.

Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mają charakter orientacyjny. Przychody zależą od warunków i możliwości gruntu.
Za mała powierzchnia działki

{{landForm.landArea}} ha

1 ha

{{landForm.valorization}} % rocznie

{{landForm.leasePeriod}} lat

Czy dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną w gminie Wilczęta się opłaca?

W całej Polsce istnieją dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze słońca jednak różnią się od położenia geograficznego. Jak pokazują mapy średniego nasłonecznienia województwo warmińsko-mazurskie ma dobre zasoby słoneczne, średnio pada rocznie 1057 kWh/m2. Czy farma fotowoltaiczna w gminie Wilczęta się opłaca?

Pogoda w gminie Wilczęta
7 grudnia 2022
zachmurzenie duże
0°
odczuwalna -5 °C
zachmurzenie 99 %
wiatr 22 km/h
wilgotność 91 %
ciśnienie 1002 hPa

Na wydajność elektrowni słonecznej ma wpływ szereg czynników:

  • Warunki słoneczne

  • Nachylenie paneli fotowoltaicznych

  • Kierunek ułożenia paneli względem południa

  • Temperatura

  • Zacienienia

  • Zabrudzenia

 

Dobre warunki słoneczne w gminie Wilczęta!

W gminie Wilczęta na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada 1040 kWh rocznie, prze co Wilczęta ma dobre nasłonecznienie. Panele fotowoltaiczne zazwyczaj dodatkowo są nachylone tak, aby ich powierzchnia była jak najbardziej prostopadła względem padania promieni słonecznych, co daje najwyższą wydajność.

Słońce górowało dziś nad horyzontem przez 7 godzin i 32 minuty

słońce w gminie Wilczęta zaszło 3 godziny i 26 minut temu
Położenie słońca
Dom na horyzoncie
15.18
zachód słońca
11.32
południe słoneczne
07.45
wschód słońca

Kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych

Optymalne nachylenie paneli fotowoltaicznych dla farmy słonecznej w gminie Wilczęta to około 40 - 43 stopni. Instalacje fotowoltaiczne o niższym nachyleniu mają większą sprawność latem bo słońce jest wyżej na horyzoncie, zimą zaś lepszą sprawność można uzyskać na farmie słonecznej o wyższym nachyleniu.

Kąt padania promieni słonecznych w gminie Wilczęta

Kąt padania promieni słonecznycha
22 grudnia max 12,3°
21 marca i 23 września max 35,8°
22 czerwca max 59,3°
7 grudnia 2022 (dziś) max 13,2°

Kierunek ułożenia paneli fotowoltaicznych względem południa

Panele fotowoltaiczne ustawione pod kątem na południe są najlepszym rozwiązaniem i tu wydajność farmy fotowoltaicznej będzie najwyższa. Farmy skierowane bardziej na wschód i zachód będą miały trochę mniejszą sprawność, ale i na nich farma fotowoltaiczna nie jest wykluczona jednak musi być większa aby generowała tę samą moc.

Temperatura

Temperatura pracy paneli fotowoltaicznych jest odwrotnie proporcjonalna do sprawności jaką uzyskują. Wysoka temperatura obniża sprawność produkcji energii elektrycznej przez ogniwa fotowoltaiczne. Najlepsze osiągi będą miały instalacje w chłodnych miejscach o wysokim nasłonecznieniu.

Zacienienia

Decydując się na założenie elektrowni słonecznej należy wybrać takie miejsce aby zacienienia w ciągu doby i całego roku były jak najmniejsze, a najlepiej aby ich nie było wcale. Może się zdarzyć, że na farmę fotowoltaiczną pojawia się cień bliskiego obiektu i przechodzi on przez całą dobę, zwykła instalacja wtedy nie może pracować na pełnej wydajności. Instalacja przy takich warunkach jednak nie jest wykluczona.

Zabrudzenia

Panele fotowoltaiczne z czasem ulegają zabrudzeniom spowodowanym kurzem, spalinami, pyleniem roślin, a także ptasimi odchodami. Dlatego aby uzyskać najlepszą sprawność zalecane jest czyszczenie instalacji raz w roku, a gdy warunki są szczególnie niesprzyjające częściej.

 

Ostatecznie elektrownia słoneczna w gminie Wilczęta może być opłacalna, efektywność instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest bardzo wysoka, województwo warmińsko-mazurskie ma dobre zasoby słoneczne, nasłonecznienie w naszym regionie jest na wysokim poziomie. Podobne warunki będą również w gminach: Braniewo, Braniewo, Frombork, Lelkowo, Pieniężno, Płoskinia

Moc farmy słonecznej oraz jej ostateczny koszt z montażem można oszacować przez powyższy formularz farmy fotowoltaicznej w gminie Wilczęta. Kalkulator po wpisaniu aktualnego zużycia oszacuje przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej tak, aby bilansowała koszty magazynowania energii przez zakład energetyczny.