Dzierżawa gruntów Gorzyce

Grunty pod farmę słoneczną – powiat powiat wodzisławski, województwo śląskie.

Stały dochód bez żadnego wysiłku!

Niska opłacalność produkcji rolnej, nadmierne nakłady pracy, nieurodzajna ziemia… W takiej sytuacji warto rozważyć dzierżawę działki rolnej pod fotowoltaikę w gminie Gorzyce. Nasłonecznione nieużytki rolne i niezagospodarowane działki mogą zarabiać dla Ciebie pieniądze. Aktualnie szukamy gruntów pod fotowoltaikę w powiecie wodzisławskim lub okolicy o łącznej powierzchni ponad 500 ha. Twoja działka może dołączyć do naszej inwestycji! Sprawdź, jakie warunki musi spełniać działka pod farmy fotowoltaiczne i ile możesz na tym zarobić!

Dzierżawa ziemi na korzystnych warunkach.

Aktualnie poszukujemy gruntów na łączną powierzchnię ponad 500 ha.

Formularz dzierżawy gruntu

Wypełnij formularz i dowiedz się ile możesz zarabiać.

Przybliżony czynsz za dzierżawę nawet
czynsz za dzierżawę będzie waloryzowany corocznie
{{numberFormat(landForm.landArea*15000, 0, '.', ' ')}} zł / pierwszy rok
Chcesz wydzierżawić ten grunt lub dowiedzieć się więcej? Wprowadź swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci indywidualne, szczegółowe warunki dzierżawy. Lub zadzwoń tel. +48 791 055 041
Dodatkowe dane kontaktowe (opcjonalnie)

Ważne informacje:

 • W przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych/przesłanie wyceny, wykorzystywane będą Państwa telekomunikacyjne urządzenia końcowe (np. telefon/komputer) oraz automatyczne systemy wywołujące w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku - Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U.2021.576 z późn. zm.).
 • Administratorem Państwa danych osobowych jest Farmy.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej 15. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji elektronicznej, realizacji działań podjętych na Państwa prośbę, a w przypadku wyrażenia zgody również dla celów przesyłania informacji handlowych. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.

Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mają charakter orientacyjny. Przychody zależą od warunków i możliwości gruntu.
Za mała powierzchnia działki

{{landForm.landArea}} ha

1 ha

{{landForm.valorization}} % rocznie

{{landForm.leasePeriod}} lat

Czy dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną w gminie Gorzyce się opłaca?

Posiadasz działkę rolną w gminie Gorzyce, która nie przynosi wysokich dochodów? Twoja działka może na Ciebie pracować. Zamiast leżeć odłogiem, może przynieść Ci spory zysk i jednocześnie przyczynić się do produkcji zielonej energii w Twojej okolicy. Jak pokazują mapy średniego nasłonecznienia Gorzyce ma doskonałe warunki słoneczne, średnio pada rocznie 1113 kWh/m2. Co zrobić aby wydzierżawić ziemię pod fotowoltaikę w powiecie wodzisławskim ?

Pogoda w gminie Gorzyce
28 marca 2023
bezchmurnie
-2°
odczuwalna -5 °C
zachmurzenie 6 %
wiatr 9 km/h
wilgotność 89 %
ciśnienie 1016 hPa

Sprawdź, jakie warunki powinna spełnić działka pod dzierżawę na farmę słoneczną w gminie Gorzyce.

Wynajem działki pod fotowoltaikę nie zawsze jest możliwy – nie wszystkie grunty pozytywnie przechodzą proces weryfikacji.

W gminie Gorzyce na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada 1113 kWh rocznie, przez co Gorzyce ma doskonałe nasłonecznienie. Panele fotowoltaiczne na farmie zazwyczaj dodatkowo są nachylone tak, aby ich powierzchnia była jak najbardziej prostopadła względem padania promieni słonecznych, co daje najwyższą wydajność.

Słońce będzie górowało dziś nad horyzontem przez 12 godzin i 40 minut

do wschodu słońca w gminie Gorzyce pozostało 2 godziny i 6 minut
Położenie słońca
Dom na horyzoncie
19.11
zachód słońca
12.51
południe słoneczne
06.31
wschód słońca

Działka pod budowę farmy fotowoltaicznej – wymogi

Grunty pod fotowoltaikę, które mają największe szanse na pozytywne przejście weryfikacji:

 • grunty rolne klasy czwartej, piątej lub szóstej oraz nieużytki rolne
 • działka niezacieniona, płaska lub nachylona w stronę południa
 • odległość od linii średniego napięcia lub głównego punktu zasilającego w zasięgu wzroku
 • grunty pod fotowoltaikę nie mogę być zlokalizowane na terenach chronionych czy w parkach krajobrazowych
 • dojazd drogą utwardzoną (nie jest wymagany, ale stanowi atut działki)
 • wielkość działki to co najmniej 0,5 hektara, szerokość działki co najmniej 40 m
 • działka bez zabudowań i drzew
 • działka nie może być zadłużona ani obciążona hipoteką

 

Jeśli Twoja działka spełnia powyższe warunki, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Szukamy gruntów pod farmy fotowoltaiczne na terenie całej Polski, także w gminie Gorzyce.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wypełnij powyższy formularz dzierżawy gruntu w gminie Gorzyce lub zadzwoń +48 791 055 041

Przedstawimy Ci warunki dzierżawy gruntu pod elektrownię słoneczną w gminie Gorzyce i okolicy.

Czy dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną się opłaca?

Jeśli chcesz mieć duże zarobki bez żadnego wysiłku, to odpowiedź brzmi TAK! Współpraca z naszą rzetelną firmą zapewni Ci stały, pasywny dochód.

Ile można zarobić z dzierżawy gruntów rolnych pod fotowoltaikę w gminie Gorzyce?

Obecnie dzierżawa 1 hektara gruntu pod farmę fotowoltaiczną to zarobek ok. 10-15 tysięcy zł netto rocznie. Cena dzierżawy zależy przede wszystkim od atrakcyjności działki pod kątem wykorzystywania energii słonecznej.

Średnie stawki roczne za dzierżawę gruntów rolnych pod farmy fotowoltaiczne na terenie województwa śląskiego wynoszą 14 000 / hektar.

Jeśli Twoja działka ma 10 hektarów, to Twój roczny zysk z dzierżawy mógłby wynieść nawet 140 000 zł w pierwszym roku dzierżawy.

Wynajmiemy działki pod fotowoltaikę w Polsce:

Aktualnie szukamy gruntów pod fotowoltaikę – województwo śląskie, powiat wodzisławski, gmina Gorzyce.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • w pełni transparentna i uczciwa współpraca
 • ponad 20 000 zadowolonych klientów z całej Polski!
 • nowoczesne zaplecze technologiczne
 • zespół doświadczonych specjalistów i doradców
 • zwracamy koszty podatków od nieruchomości i podatku rolnego
 • zobowiązujemy się do demontażu i usunięcia instalacji z Twojej działki po wygaśnięciu umowy

Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące wynajmu działek pod fotowoltaikę!

Co to jest farma fotowoltaiczna?

Farma fotowoltaiczna, czyli elektrownia słoneczna, to po prostu duża instalacja fotowoltaiczna, zbudowana z setek lub nawet tysięcy modułów pv, zamontowana na gruncie. Słoneczna elektrownia wytwarza prąd z energii słońca czerpanej w ciągu dnia. Tak duża inwestycja umożliwia produkcję ekologicznego prądu na skalę komercyjną, jego sprzedaż i magazynowanie. Już wkrótce taka instalacja może powstać na Twojej działce!

Czym jest umowa dzierżawy gruntu rolnego pod farmę fotowoltaiczną?

Umowa dzierżawy gruntu rolnego pod fotowoltaikę to podstawy dokument, który reguluje szczegółowe warunki dzierżawy, takie jak czas trwania dzierżawy i wysokość czynszu. Z naszymi partnerami podpisujemy uczciwe umowy, które odpowiednio chronią interesy obu stron, nasza współpraca jest całkowicie transparentna. Od samego początku masz pewność, że współpracujesz z rzetelną firmą dzierżawiącą grunty pod fotowoltaikę i masz zagwarantowany zysk z dzierżawy na wiele lat.

Jaka jest wysokość czynszu za dzierżawę gruntu pod fotowoltaikę w gminie Gorzyce i od czego zależy jego wysokość?

Dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę – cena dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę zależy od parametrów i lokalizacji działki. Rozpiętość zarobków wynosi od 10 do 15 tysięcy złotych za hektar rocznie. Najlepsze działki można wydzierżawić nawet za 15 tysięcy złotych/ha rocznie.

Kiedy następuje pierwsza wypłata czynszu z dzierżawy ziemi pod elektrownię słoneczną?

Pierwszą wypłatę czynszu otrzymasz już po pierwszym wpisie w dzienniku budowy. Następnie wypłaty czynszu z dzierżawy na fotowoltaikę będziesz otrzymywać co roku. Kwota czynszu będzie co roku zwiększana w zależności od wskaźnika inflacji.

Czy oprócz umowy potrzebne są jakieś formalności?

Po stronie właściciela działki jest tylko podpisanie umowy z dzierżawcą gruntu. Resztą zajmuje się już nasza firma (dokumentacja, warunki zabudowy, przyłączenia, decyzja środowiskowa i inne formalności). Firma fotowoltaiczna bierza na siebie budowę i obsługę farmy fotowoltaicznej. Nasi doświadczeni specjaliści wszystkim się zajmą, podczas gdy na Twoje konto będą przychodzić raz w roku pieniądze z dzierżawy.

Jaka powierzchnia działki jest potrzebna pod dzierżawę na farmę fotowoltaiczna?

Wielkość działki to bardzo istotny czynnik decydujący o przydatności gruntu na cele budowy farmy słonecznej. Zasadniczo zgłoszenia działek o powierzchni mniejszej niż 0,5 hektara są przez nas odrzucane. Najchętniej nawiązujemy współpracę z rolnikami, którzy chcą wydzierżawić działkę pod fotowoltaikę o powierzchni co najmniej 1 hektara. Budowa farmy słonecznej na mniejszej działce może być po prostu nieopłacalna

Zaufało nam już wielu rolników na terenie województwa śląskiego! Dołącz do nich i także zarabiaj na wynajmie swojego gruntu, uzyskaj stały dochód pasywny z dzierżawy działki nawet przez kilkadziesiąt lat. Bez żadnego wkładu pracy własnej!

Wypełnij formularz dzierżawy gruntu w gminie Gorzyce lub zadzwoń +48 791 055 041