Dzierżawa gruntów Rawa Mazowiecka

Powiat rawski, województwo łódzkie.

wydzierżaw działkę pod farmę fotowoltaiczną i zarabiaj

Przedstawimy Ci warunki dzierżawy gruntu pod elektrownię słoneczną w Rawie Mazowieckiej i okolicach.
Sprawdź jakie warunki powinna spełnić działka pod dzierżawę na farmę słoneczną.

Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł rocznie z 1 hektara na wynajmie!

Dzierżawa ziemi na korzystnych warunkach.

Aktualnie poszukujemy gruntów na łączną powierzchnię ponad 100 ha.

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz i dowiedz się ile możesz zarabiać.

Dodatkowe dane kontaktowe (opcjonalnie)
Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mają charakter orientacyjny. Produkowana moc i oszczędności, zależą od pogody, sprawności urządzeń i ich odpowiedniego wykorzystania.
Za mała powierzchnia działki

Czy elektrownia słoneczna w Rawie Mazowieckiej się opłaca?

W całej Polsce istnieją dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze słońca jednak różnią się od położenia geograficznego. Jak pokazują mapy średniego nasłonecznienia powiat rawski ma wysokie zasoby słoneczne. Czy farma fotowoltaiczna w naszym regionie się opłaca?

Pogoda w Rawie Mazowieckiej
25 lipca 2021 r.
pochmurno z przejaśnieniami
28°
odczuwalna 29 °C
zachmurzenie 79 %
wiatr 12 km/h
wilgotność 58 %
ciśnienie 1014 hPa

Na wydajność elektrowni słonecznej ma wpływ szereg czynników:

  • Warunki słoneczne

  • Nachylenie paneli fotowoltaicznych

  • Kierunek ułożenia paneli względem południa

  • Temperatura

  • Zacienienia

  • Zabrudzenia

  • Utrata mocy w czasie

 

Warunki słoneczne w powiecie rawskim

W Polsce na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada 1000 kWh rocznie, jednak panele fotowoltaiczne zazwyczaj są nachylone tak, aby ich powierzchnia była jak najbardziej prostopadła względem padania promieni słonecznych, co daje najwyższą wydajność.

Słońce w Rawie Mazowieckiej będzie górowało dziś nad horyzontem przez 15 godzin i 46 minut

do zachodu słońca w Rawie Mazowieckiej pozostało 7 godzin i 15 minut
Położenie słońca
Słońce
Dom na horyzoncie
20.38
zachód słońca
12.45
południe słoneczne
04.52
wschód słońca

Kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych

Optymalne nachylenie paneli fotowoltaicznych dla farmy słonecznej w Rawie Mazowieckiej to około 38 - 43 stopni. Instalacje fotowoltaiczne o niższym nachyleniu mają większą sprawność latem bo słońce jest wyżej na horyzoncie, zimą zaś lepszą sprawność można uzyskać na farmie słonecznej o wyższym nachyleniu.

Kąt padania promieni słonecznych w Rawie Mazowieckiej

Kąt padania promieni słonecznycha
Słońce
aktualny kąt około 56,5°
22 grudnia max 14,7°
21 marca i 23 września max 38,2°
22 czerwca max 61,7°
25 lipca (dziś) max 57,7°

Kierunek ułożenia paneli fotowoltaicznych względem południa

Panele fotowoltaiczne ustawione pod kątem na południe są najlepszym rozwiązaniem i tu wydajność farmy fotowoltaicznej będzie najwyższa. Farmy skierowane bardziej na wschód i zachód będą miały trochę mniejszą sprawność, ale i na nich farma fotowoltaiczna nie jest wykluczona jednak musi być większa aby generowała tę samą moc.

Temperatura

Temperatura pracy paneli fotowoltaicznych jest odwrotnie proporcjonalna do sprawności jaką uzyskują. Wysoka temperatura obniża sprawność produkcji energii elektrycznej przez ogniwa fotowoltaiczne. Najlepsze osiągi będą miały instalacje w chłodnych miejscach o wysokim nasłonecznieniu.

Zacienienia

Decydując się na założenie elektrowni słonecznej należy wybrać takie miejsce aby zacienienia w ciągu doby i całego roku były jak najmniejsze, a najlepiej aby ich nie było wcale. Może się zdarzyć, że na farmę fotowoltaiczną pojawia się cień bliskiego obiektu i przechodzi on przez całą dobę, zwykła instalacja wtedy nie może pracować na pełnej wydajności. Instalacja przy takich warunkach jednak nie jest wykluczona.

Zabrudzenia

Panele fotowoltaiczne z czasem ulegają zabrudzeniom spowodowanym kurzem, spalinami, pyleniem roślin, a także ptasimi odchodami. Dlatego aby uzyskać najlepszą sprawność zalecane jest czyszczenie instalacji raz w roku, a gdy warunki są szczególnie niesprzyjające częściej.

Utrata mocy w czasie

Panele fotowoltaiczne niezależnie od typu wraz z upływem czasu tracą swoją wydajność, średnio o około 0,3% - 0,5% rocznie. Największy spadek mocy początkowej występuje w ciągu pierwszych lat. Producenci jednak już dziś dają 25-letnią gwarancję na uzysk ze standardowych paneli, a w przypadku paneli podwójnie przeszklonych nawet 30 lat.

 

Ostatecznie elektrownia słoneczna w Rawie Mazowieckiej może być opłacalna, efektywność instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest bardzo wysoka, województwo łódzkie ma dobre zasoby słoneczne, nasłonecznienie w naszym regionie jest na wysokim poziomie. Podobne warunki będą również w gminach: Biała Rawska, Cielądz, Regnów, Sadkowice

Moc farmy słonecznej oraz jej ostateczny koszt z montażem można oszacować przez powyższy formularz farmy fotowoltaicznej w Rawie Mazowieckiej. Kalkulator po wpisaniu aktualnego zużycia oszacuje przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej tak, aby bilansowała koszty magazynowania energii przez zakład energetyczny.

reklama
Zainwestuj w farmę