Dzierżawa gruntów Lutomiersk

Powiat pabianicki, województwo łódzkie.

Wydzierżaw działkę pod farmę fotowoltaiczną i zarabiaj.

Przedstawimy Ci warunki dzierżawy gruntu pod elektrownię słoneczną w gminie Lutomiersk, lub w powiecie pabianickim i okolicy.
Sprawdź jakie warunki powinna spełnić działka pod dzierżawę na farmę słoneczną.

Dzierżawa ziemi na korzystnych warunkach.

Aktualnie poszukujemy gruntów na łączną powierzchnię ponad 500 ha.

Formularz dzierżawy gruntu

Wypełnij formularz i dowiedz się ile możesz zarabiać.

Przybliżony czynsz za dzierżawę nawet
czynsz za dzierżawę będzie waloryzowany, zobacz ostateczne zyski na wykresie poniżej
{{numberFormat(landForm.landArea*15000, 0, '.', ' ')}} zł / pierwszy rok
Chcesz wydzierżawić ten grunt lub dowiedzieć się więcej? Wprowadź swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci indywidualne, szczegółowe warunki dzierżawy. Lub zadzwoń tel. +48 791 055 041
Dodatkowe dane kontaktowe (opcjonalnie)
Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mają charakter orientacyjny. Produkowana moc i oszczędności, zależą od pogody, sprawności urządzeń i ich odpowiedniego wykorzystania.
Za mała powierzchnia działki

Czy dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną w gminie Lutomiersk się opłaca?

W całej Polsce istnieją dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze słońca jednak różnią się od położenia geograficznego. Jak pokazują mapy średniego nasłonecznienia województwo łódzkie ma wysokie zasoby słoneczne, średnio pada rocznie 1102 kWh/m2. Czy farma fotowoltaiczna w gminie Lutomiersk się opłaca?

Pogoda w gminie Lutomiersk
4 października 2022
zachmurzenie umiarkowane
10°
odczuwalna 10 °C
zachmurzenie 75 %
wiatr 17 km/h
wilgotność 95 %
ciśnienie 1015 hPa

Na wydajność elektrowni słonecznej ma wpływ szereg czynników:

  • Warunki słoneczne

  • Nachylenie paneli fotowoltaicznych

  • Kierunek ułożenia paneli względem południa

  • Temperatura

  • Zacienienia

  • Zabrudzenia

 

Bardzo dobre warunki słoneczne w gminie Lutomiersk!

W gminie Lutomiersk na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada 1077 kWh rocznie, prze co Lutomiersk ma bardzo dobre nasłonecznienie. Panele fotowoltaiczne zazwyczaj dodatkowo są nachylone tak, aby ich powierzchnia była jak najbardziej prostopadła względem padania promieni słonecznych, co daje najwyższą wydajność.

Słońce będzie górowało dziś nad horyzontem przez 11 godzin i 24 minuty

do wschodu słońca w gminie Lutomiersk pozostało 4 godziny i 4 minuty
Położenie słońca
Dom na horyzoncie
18.13
zachód słońca
12.31
południe słoneczne
06.49
wschód słońca

Kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych

Optymalne nachylenie paneli fotowoltaicznych dla farmy słonecznej w gminie Lutomiersk to około 37 - 40 stopni. Instalacje fotowoltaiczne o niższym nachyleniu mają większą sprawność latem bo słońce jest wyżej na horyzoncie, zimą zaś lepszą sprawność można uzyskać na farmie słonecznej o wyższym nachyleniu.

Kąt padania promieni słonecznych w gminie Lutomiersk

Kąt padania promieni słonecznycha
22 grudnia max 14,7°
21 marca i 23 września max 38,2°
22 czerwca max 61,7°
4 października 2022 (dziś) max 33,6°

Kierunek ułożenia paneli fotowoltaicznych względem południa

Panele fotowoltaiczne ustawione pod kątem na południe są najlepszym rozwiązaniem i tu wydajność farmy fotowoltaicznej będzie najwyższa. Farmy skierowane bardziej na wschód i zachód będą miały trochę mniejszą sprawność, ale i na nich farma fotowoltaiczna nie jest wykluczona jednak musi być większa aby generowała tę samą moc.

Temperatura

Temperatura pracy paneli fotowoltaicznych jest odwrotnie proporcjonalna do sprawności jaką uzyskują. Wysoka temperatura obniża sprawność produkcji energii elektrycznej przez ogniwa fotowoltaiczne. Najlepsze osiągi będą miały instalacje w chłodnych miejscach o wysokim nasłonecznieniu.

Zacienienia

Decydując się na założenie elektrowni słonecznej należy wybrać takie miejsce aby zacienienia w ciągu doby i całego roku były jak najmniejsze, a najlepiej aby ich nie było wcale. Może się zdarzyć, że na farmę fotowoltaiczną pojawia się cień bliskiego obiektu i przechodzi on przez całą dobę, zwykła instalacja wtedy nie może pracować na pełnej wydajności. Instalacja przy takich warunkach jednak nie jest wykluczona.

Zabrudzenia

Panele fotowoltaiczne z czasem ulegają zabrudzeniom spowodowanym kurzem, spalinami, pyleniem roślin, a także ptasimi odchodami. Dlatego aby uzyskać najlepszą sprawność zalecane jest czyszczenie instalacji raz w roku, a gdy warunki są szczególnie niesprzyjające częściej.

 

Ostatecznie elektrownia słoneczna w gminie Lutomiersk może być opłacalna, efektywność instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest bardzo wysoka, województwo łódzkie ma dobre zasoby słoneczne, nasłonecznienie w naszym regionie jest na wysokim poziomie. Podobne warunki będą również w gminach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Pabianice

Moc farmy słonecznej oraz jej ostateczny koszt z montażem można oszacować przez powyższy formularz farmy fotowoltaicznej w gminie Lutomiersk. Kalkulator po wpisaniu aktualnego zużycia oszacuje przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej tak, aby bilansowała koszty magazynowania energii przez zakład energetyczny.